İnteraktif Kutu SSS

Türksat İnteraktif Kutu
Sık Sorulan Sorular

Türksat Kablo - Kablonet Sık Sorulan Sorular

İnteraktif Kutu SSS

Yeni Nesil İnteraktif Kablo TV alıcısıdır; yayınların yüksek çözünürlükte izlenmesini, gelişmiş özelliklerin ve internet tabanlı servislerin kullanılmasını sağlar.

0312 347 44 44 nolu çağrı merkezimizi arayarak, İl Müdürlüklerimizi veya abone merkezlerimizi ziyaret ederek cihaz siparişinde bulunabilirsiniz.

Belgesel, Sinema, Spor ve Haber yayınlarını, arşiv filmlerini, tekrar izle içeriklerini izleyebilir, ayrıca yepyeni özellikleri İnteraktif Kablo TV alıcısı ile “Kablo TV” markasıyla kullanabilirsiniz.
i-Kutu kullanabilmeniz için KabloTV Giriş, Temel veya Üst Pakete abone olmanız gerekmektedir.
KabloWebTV markası ile sunulmakta olan KabloTV film arşivini “Seç İzle” özelliği ile izleyebileceksiniz. Bu salona giriş yaptığınızda KabloWebTV tarafından sağlanan tüm film, dizi ve kaydedilmiş TV programlarına ulaşılabilmektedir.
İzlemekte olduğunuz yayını veya içerikleri “Durdur İzle” özelliğini kullanarak istediğiniz zaman durdurabilecek ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.
İzlemekte olduğunuz yayını veya içeriği kumandadaki tek tuş ile durdurabilir ve yayının siz hazır oluncaya kadar sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kayıt durumuna göre ileri geri alınabilmektedir.
Tuşlayarak yazmak yerine, “Sesle Yazdır” uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu hizmet için kumanda cihazına konuşmanız yeterli. Sesle Yazdır uygulamasıyla KabloWebTV arşivindeki içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Mikrofon tuşuna basıp “yazma alanlarında” konuşarak yazdırabilir, KabloWebTV arşivindeki filmlere kolayca ulaşabilirsiniz.
“Sesle Kanal Değiştir” sayesinde kanal numaralarını ezberlemenize gerek kalmayacak, bir sözünüzle kanal değiştirme isteğiniz yerine gelecektir.
“Çocuk Kumandası” sadece çocuklar için hazırlanmış kanalların ve içeriklerin izlenmesini sağlar. Böylece çocuklarınız TV’deki zararlı ve şiddet içerikli yayınlardan korunmuş olacak.
Çocuk Kumandası ve Kolay Kumanda isteğe bağlıdır, ayrıca temin edilmelidir.
“Kolay Kumanda” daha az özellik kullanmayı tercih eden, kullanıcıların kolayca TV servisi kullanmalarına yardımcı olacaktır.
Çocuk Kumandası ve Kolay Kumanda isteğe bağlıdır, ayrıca temin edilmelidir.
Gelişmiş kumanda ile cihazınızı kumanda edebilir ayrıca İnteraktif Kablo TV alıcısının tüm kabiliyetini kullanılabilirsiniz.
Bu sayede kumandanızı cihaza doğru tutmaya gerek kalmadan kolaylıkla kontrol edilebilmektedir.
İzlemeye devam etmek istediğiniz ana yayını kapatmaya gerek kalmadan yayın üzerine Mini TV açarak, istediğiniz TV kanalını kolayca açabilirsiniz. Ayrıca kanal değiştirebilir, isterseniz açtığınız yayınlar arasında ses değiştirebilirsiniz.

126 veya 0 850 804 44 44 numaralarından destek alabilirsiniz ya da Online İşlemler sayfamızdan arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

2 şekilde paylaşım yapabilirsiniz.
(1)
* Önce içeriği açarak “paylaş” seçeneğiyle içeriği paylaşmak ya da DLNA yazılımını açıp içerik oynatarak paylaşma yöntemiyle.

(2)
* DLNA teknolojisini destekleyen cihazınızın uygulama yükleme havuzundan (Android Market veya Apple Store) uygun bir DLNA yazılımı yükleyin.
* KabloTV alıcınızı ve içeriğin bulunduğu cihazı aynı Ağ’a bağlayın.
* İçeriği oynatın ve “paylaş” seçeneğindeki içeriğin paylaşılabileceği ortam listesinden yüklediğiniz uygulamayı seçin.
* Uygulama açıldıktan sonra oynatacağınız platform seçme listesinde “Kablo TV Cihazım”ı seçin.
* Hata mesajı alıyorsanız uygulamanın yardım bölümüne bakın.

Örnek Yazılımlar;
Tubio, BubbleUPnP for DLNA/Chromecast, MediaHouse UPnP DLNA Browser, AirWire (UPnP/DLNA), iMediaShare – Stream photos, TV Assist vb.

Önemli Açıklama; 
Belirtilen yazılımlar örnek uygulamalardır. KabloTV, herhangi bir yazılımın kullanıcı cihazında neden olabileceği sorunlardan sorumlu değildir. Türksat Çağrı Merkezi DLNA yazılımlarıyla ilgili destek sağlamamaktadır.

* Kullanılan pillerin güç seviyesi yetersiz olduğunda da bağlantı kopma sorunu yaşanabilmektedir. Kumanda ile gelen orijinal pili kullanmanız gerekmektedir. Orjinal AAA ALKALİN pil temin ediniz.
Kumandanız cihaz ile iletişimini kaybetmiş olabilir.
Tekrar eşleştirmek için;
* Kumanda, cihazı görecek şekilde “Durdur/Oynat tuşu ile sıfır tuşuna” aynı anda basılı tutun.
 + 
* 5 saniye hızlı yanıp söner bu sürede mevcut hafıza silinir.
* Akabinde daha yavaş yanıp sönme başladığında bastığınız tuşları bırakın.
* Yanıp sönmeler durduktan ve kırmızı ışık söndükten 5 saniye sonra kumandanız kullanıma hazırdır.

;