türksat kablonet simetrik internet
Kablonet Simetrik İnternet Nedir ?
Simetrik internet tarifesinde kullanıcıların karşıdan indirme yaptıkları veri hızı (download) ve karşıya yapılan data yükleme (download) birbirine eşittir. İnternet kafe, öğrenci yurdu, okul, eczane ve kullanıcı sayısının fazla olduğu iş yerlerinde çok tercih edilmektedir. Kullanıcı sayısının fazla olduğu işyeri ve kurumlarda simetrik internet sayesinde çok sayıda kullanıcı aynı anda veri gönderdiğinde (upload) bireysel kullanıcıların kullandığı standart paketler yeterli olmamaktadır. Örneğin standart kullanıcı paketlerinde gönderme hızı 25 MBPS ise upload 2 mbps, upload 50 veya 100 mbps ise de en fazla 4 mbps olmaktadır. Ancak simetrik internette 20 mbps internet aldığınızda 20 mbps indirme, 20 mbps de karşıya yükleme yapabilirsiniz. Simetrik internette indirme (upload) ve yükleme (download) hızları birbirine eşittir.
Simetrik İnternet Nerelerde Kullanılır ?
Simetrik internet daha çok işyerlerinde kullanıldığı için işyeri interneti veya kurumsal internet diye de bilinir.
İnternet ve oyun kafelerde çok sayıda oyuncu oyun içerisinde aynı anda indirme ve yükleme yapmaktadır. 100 mbps hızında bir internet bile kullanılsa aynı anda 40-50 veya daha fazla sayıda kullanıcı aynı anda indirme ve yükleme yaptığı için 4 mbps olan karşıya yükleme hızı yeterli olmamaktadır. Bu durumda kesintisiz ve hızlı oyun oynanabilmesi için mutlaka yükleme ve indirme hızının aynı olduğu simetrik kablonet tarifelerinin tercih edilmesi gerekmektedir.
Otel ve öğrenci yurtları da çok sayıda kullanıcının aynı anda internet erişimi sağladığı yerlerdir. Bu nedenle otel ve öğrenci yurtlarında da kablonet simetrik internet, hızlı kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
Büyük boyutta dosya indirme veya karşıya yükleme yapan reklam ajansları, yazılım firmaları ve veri yoğunluğu ve karşılıklı indirme-yükleme işlemlerini çok yapan iş yerlerinde Türksat Kablonet Simetrik internet verimli bir biçimde kullanılabilir.
Eczane, hastane, okul, zincir market ve çok şubeli kurumsal firmalar diğer şubeleriyle veri transferinde ve kullandıkları online programların kesintisiz yüksek hızda veri alışverişinde sorun yaşamamak için Türksat Kablonet simetrik interneti kullanabilirler.
Kablonet Simetrik İnternet Fiyatları (Simetrik Tarifeler):
İndirme Hızı Yükleme Hızı Fiyat
10 Mbps’e kadar    10 Mbps’e kadar 299,99 TL/Ay
15 Mbps’e kadar    15 Mbps’e kadar 399,99 TL/Ay
20 Mbps’e kadar     20 Mbps’e kadar 499,99 TL/Ay

* Simetrik İnternet Tarifesi kapsamında, indirme ve yükleme hızı birbirine eşittir. Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir. Kullanım miktarına bağlı olarak ek ücret alınmaz.

Menü