Türksat ile İnternetsiz Okul Kalmayacak

türksat

Türkiye’nin en iyi internet servis sağlayıcılarından Türksat, internetsiz okul kalmaması için harekete geçti. Türksat’ın kuracağı altyapı ile halen internet bağlantısı olmayan 5 bin 100 okula uydu üzerinden internet hizmeti verilecek. Böylece ülkemizde internetsiz okul kalmayacak.

Türksat AŞ ile MEB Arasında Protokol Hazır

Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve halen kablonet ile yaklaşık 1 milyon eve fiber internet ve kablo TV hizmeti sunan Türksat, eğitime büyük bir destek sağlayacak proje için harekete geçti. Türksat AŞ ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında devlet okullarına uydu üzerinden internet hizmeti sunulması amacıyla bir işbirliği protokolü hazırlandı.

Türksat adına protokolü imzalayan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, ülkelerin ancak zeki, ahlaklı ve erdemli bireyler yetiştirilmesiyle güçleneceğini söyledi. Bunun içinde eğitim sisteminin sağlam temeller üzerine kurulması gerektiğini aktaran Sayan, eğitimde teknoloji kullanımını artırmak için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklarını aktardı.

Eğitim Teknolojiye Entegre Oluyor

Eğitim alanında son dönemde büyük ilerlemeler kaydedildiğini dile getiren Ömer Fatih Sayan şöyle konuştu: “Özellikle eğitimin teknolojiyle entegre olması büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ve yönlendirmesiyle belirlenen 2023 Eğitim Vizyonu sayesinde bugün eğitimde bambaşka fırsatlar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sunuluyor.

Eğitimde evrenseli yakalarken, bir yandan da kendi medeniyet perspektifimizi koruyacağız. Bu amaçla bizim en büyük yardımcımız dünyadaki tüm bilgileri bize kolayca ulaştıracak bilgi teknolojileridir.” dedi

Kablonet Abonelik Başvurusu

 

Kablonet Başvurusunu Hemen Yap, Zamandan Kazan!

Uydunet abonelik başvurusu için isterseniz Kablonet Başvuru formu ile hızlıca form doldurarak abonelik başvurusu yapabilir, yada canlı destekten yardım alabilir veya aşağıdaki telefon numarası üzerinden dakikalar içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Menü